LOURDES I OKOLICA​​​​​​​

LOTNICZA

Kraków - Lourdes - Kraków

LOURDES – JASKINIE BETHARRAM – JURANCON – PIRENEJE PONT D’ESPAGNE – OCEAN ATLANTYCKI BIARRITZ I SAINT JEAN DE LUZProgram pielgrzymki:

Dzień 1: Spotkanie na lotnisku w Krakowie godz. 05.30, wylot godz. 07.40 w Lourdes godz. 10.25, transfer do hotelu, złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu w hotelu. Spacer do sanktuarium: droga krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Górna, Krypta, Bazylika Różańca Świętego. O godz. 17.00 udział w procesji eucharystycznej z Błogosławieństwem Chorych, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 2: Śniadnie, pobyt w Lourdes, zwiedzanie miejsc związanych z życiem Bernadety Soubirous, Młyn Bolly miejsce urodzenia i zamieszkania, Cachot – ciemnica, w której mieszkała rodzina Soubirous w czasie objawień, kościół parafialny gdzie ochrzczona została Bernadeta. W godzinach południowych wyjazd na zwiedzanie Jaskiń Betharram - najpiękniejsze i najgłębsze we Francji jaskinie bogate w ciekawe formy stalaktytów, stalagmitów zwiedza się z przewodnikiem a dużą atrakcją jest przepłynięcie pod ziemia łódka oraz wyjazd na powierzchnie kolejką. Nastepnie przejazd do miejscowości Jurancon – słynące z produkcji słynnego wina produkowanego w cieniu Pirenejów. Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, poyt w Lourdes,  dla chętnych wycieczka (za dodatkową opłatą: 39 €/os., dojazd autokarem wraz z opłatą za 2 wyciąi na szczyt, prowadzące do Jeziora de Gaube) w Pireneje na wycieczkę krajobrazową do tzw. Pont d’Espagne – zabytkowy most położony na wysokości 1496 m. n.p.m. w otoczeniu wzgórz oraz kaskadowo rozłożonych wodospadów. Dwie kolejki górskie wywożą turystów na punkt widokowy a następnie wyznaczona trasą docierają do Jeziora de Gaube (1725 m. n.p.m.), uroczo położonego wśród Pirenejów
​​​​​​​a w wodach jeziora odbija się najwyższy szczyt Pirenejów Pic de Vignernale (3298 m. n.p.m.). Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.
Dzień 4: Śniadanie, pobyt w Lourdes, wycieczka fakultatywna całodzienna (za dodatkową opłatą 39€ /os., dojazd autokarem, zwiedzanie i wypoczynek nad Atlantykiem) wyjazd nad Ocean Atlantycki, do Kraju Basków, do miejscowości Biarritz – kurort położony przy plażach, spacer nad oceanem. Przejazd do miejscowości Saint Jean de Luz – promenada, port oraz zabytkowy Kościół św. Jana Chrzciciela. Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 5: Śniadanie, wykwaterowanie i złożenie bagaży w wyznaczonych miejscu. Pobyt w Lourdes. Transfer na lotnisko o godz. 18.00, odprawa, wylot z Lourdes godz. 20.30, w Krakowie 23.15.
Cena obejmuje:

  • przelot samolotem Kraków – Lourdes – Kraków (w cenie bagaż podręczny 10kg, bagaż rejestrowany za dopłatą), realizacja programu lokalnym autokarem, 4 noclegi w hotelu (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota wycieczek zagranicznych, opieka duszpasterska oraz codzienna Msza św. w miejscach kultu na całej trasie, ubezpieczenie NNW, KL

Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępów, opłaty klimatycznej, zestawu słuchawkowego podczas całej pielgrzymki - płatne obligatoryjnie u pilota w autokarze: 50 €/os,
  • wycieczki fakultatywne w trzecim i czwartym dniu pobytu, opis i cena w programie,
  • dopłata do bagażu rejestrowanego 20 kg - 230 zł,
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.


Dopłata do pokoju 1 – osobowego (opcjonalnie) 350 zł


UWAGA:
Wycieczka w Pireneje (Pont d’Espagne) jest warunkowana odpowiednimi warunkami pogodowymi podczas pobytu grupy w Lourdes.

Wycieczki za dodatkową dopłatą realizowane są przy min. 30 osobach chętnych.

Wycieczki w dniu drugim bez dopłat (Jaskinie Betharram i Jurancon).

TERMIN:

12.08 - 16.08.18

PROMOCJA CENOWA

REZERWUJ

2590 zł