SANKTUARIA MARYJNE FRANCJI


AUTOKAR

ARS – LA SALETTE – AVIGNON – CARCASONNE - LOURDES – JASKINIE BETHARRAM – JURANCON – PIRENEJE PONT D’ESPAGNE – NEVERS - PARYŻ

Program pielgrzymki:

Dzień 1: Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Bezpośredni przejazd przez Niemcy do Francji do Ars - miejsca związanego z życiem i działalnością św. Jana Maria Vianney - patrona proboszczy. Zwiedzanie bazyliki oraz części muzealnej. Nocleg (pierwszy dzień bez obiadokolacji).

Dzień 2: W godzinach porannych, po śniadaniu, przejazd do La Salette we Francji. Pobyt w Sanktuarium MB Saletyńskiej uroczo położonej na alpejskich wzgórzach na wysokości 1800 m. n.p.m. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, przejazd do Avignon, zwiedzanie katedry, ogrody papieskie następnie przejazd do Carcassonne – zwiedzanie średniowiecznego, warownego miasta (lista UNESCO). Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

Dzień 4: Śniadanie i pobyt w Lourdes, udział we mszy św., droga krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Górna, Krypta, Bazylika Różańca Świętego. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Bernadety Soubirous, Młyn Bolly miejsce urodzenia i zamieszkania, Cachot – ciemnica, w której mieszkała rodzina Soubirous w czasie objawień, kościół parafialny gdzie ochrzczona została Bernadetta. O godz. 17.00 udział w procesji eucharystycznej z Błogosławieństwem Chorych, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 5: Śniadanie, pobyt w Lourdes, w godzinach południowych wyjazd na zwiedzanie Jaskiń Betharram - najpiękniejsze i najgłębsze we Francji jaskinie bogate w ciekawe formy stalaktytów, stalagmitów zwiedza się z przewodnikiem, a dużą atrakcją jest przepłynięcie pod ziemia łódka oraz wyjazd na powierzchnie kolejką. Następnie przejazd do miejscowości Jurancon – słynące z produkcji słynnego wina produkowanego w cieniu Pirenejów. Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 6: Śniadanie, pobyt w Lourdes, w godzinach południowych wyjazd w Pireneje na wycieczkę krajobrazową do tzw. Pont d’Espagne – zabytkowy most położony na wysokości 1496 m. n.p.m. w otoczeniu wzgórz oraz kaskadowo rozłożonych wodospadów. Dwie kolejki górskie wywożą turystów na punkt widokowy a następnie wyznaczona trasą docierają do Jeziora de Gaube (1725 m. n.p.m.), uroczo położonego wśród Pirenejów, a w wodach jeziora odbija się najwyższy szczyt Pirenejów Pic de Vignernale (3298 m. n.p.m.). Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.
Dzień 7: Po śniadaniu wyjazd do Nevers, miejsce gdzie spoczywa św. Bernadeta Soubirous, której objawiła się Matka Boża, przejazd do Paryża na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8: Po śniadaniu zwiedzanie Paryża: Wyspa La Cite z Katedrą Notre Dame, spacer do dzielnicy Łacińskiej z Pantheonem (z zewnątrz), przejazd do Dzielnicy Montmartre, zwiedzanie Bazyliki Sacre Coeur na wzgórzu 130 m. n.p.m.z piękną panorama na miasto - jedyny kościół gdzie ciągle od ponad 130 lat odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu, Place du Tertre – plac artystów. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 9: Śniadanie, całodzienne zwiedzanie Paryża: Sanktuarium Świętego Medalika, spacer wzdłuż Pól Elizejskich od Muzeum Louvre przez Ogrody Tuleryjskie i Plac Zgody do Łuku Triumfalnego. Przejazd metrem do Wieży Eiffel’a, podziwianie widoków z tarasu widokowego. Wieczorny rejs statkiem po Sekwanie.
W godzinach wieczornych wyjazd do kraju. Przejazd nocny.

Dzień 10: Przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych.


Cena obejmuje:

 • przejazd autokarem wg programu, 8 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota wycieczek zagranicznych, opieka duszpasterska oraz codzienna Msza św. w miejscach kultu na całej trasie, ubezpieczenie NNW, KL,

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępów, opłaty klimatycznej, zestawu słuchawkowego podczas całej pielgrzymki - płatne obligatoryjnie u pilota w autokarze: 120 €/os.
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.


UWAGA:
Wycieczka w Pireneje (Pont d’Espagne) jest warunkowana odpowiednimi warunkami pogodowymi podczas pobytu grupy w Lourdes.TERMIN:

09.07 - 18.07.18

REZERWUJ

2490 zł

10.09 - 19.09.18

REZERWUJ

2490 zł

15.10 - 24.10.18

REZERWUJ

2490 zł


Dojazd do głównego autokaru realizowany PolskimBusem.

 • Bolesławiec - bez dopłat
 • Katowice - bez dopłat
 • Kraków - bez dopłat
 • Legnica - bez dopłat
 • Lubin - bez dopłat
 • Łódź - bez dopłat
 • Warszawa - bez dopłat
 • Wrocław - bez dopłat
 • Zgorzelec - bez dopłat
 • Poznań - bez dopłat
 • Leszno - bez dopłat
 • Gliwice - dopłata 25 zł
 • Opole - dopłata 25 zł
 • Rzeszów - dopłata 75 zł
 • Szczecin - dopłata 75 zł
 • Zielona Góra - dopłata 25zł
  Wszystkie miasta wyjazdowe dostępne w ofercie są potwierdzone. Przy niewystarczającej ilości osób organizator zastrzega sobie możliwość zmiany środka transportu na inny niż autokar (bus, autokar liniowy, samochód osobowy, pociąg).Dopłata obowiązuje tylko do wyjazdu z Polski.