PRZEZ ALPY DO LOURDES 9 dni

LOURDES – JASKINIE BETHARRAM – JURANCON – PIRENEJE PONT D’ESPAGNE – OCEAN ATLANTYCKI BIARRITZ I SAINT JEAN DE LUZ - CARCASSONNE – AVIGNON - LA SALETTE- ARS

Program pielgrzymki:

Dzień 1: Spotkanie na lotnisku w Krakowie o godz. 05.30, odprawa, wylot o godz. 07.40, w Lourdes o godz. 10.25. Zakwaterowanie od godz. 14.00, spacer do sanktuarium: udział we mszy św., droga krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Górna, Krypta, Bazylika Różańca Świętego. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Śniadanie i pobyt w Lourdes, zwiedzanie miejsc związanych z życiem Bernadety Soubirous, Młyn Bolly miejsce urodzenia i zamieszkania, Cachot – ciemnica, w której mieszkała rodzina Soubirous w czasie objawień, kościół parafialny gdzie ochrzczona została Bernadeta. O godz. 17.00 udział w procesji eucharystycznej z Błogosławieństwem Chorych, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, pobyt w Lourdes, w godzinach południowych wyjazd na zwiedzanie Jaskiń Betharram - najpiękniejsze i najgłębsze we Francji jaskinie bogate w ciekawe formy stalaktytów, stalagmitów zwiedza się z przewodnikiem a dużą atrakcją jest przepłynięcie pod ziemia łódka oraz wyjazd na powierzchnie kolejką. Następnie przejazd do miejscowości Jurancon – słynące z produkcji słynnego wina produkowanego w cieniu Pirenejów. Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 4: Śniadanie, pobyt w Lourdes, w godzinach południowych wyjazd w Pireneje na wycieczkę krajobrazową do tzw. Pont d’Espagne – zabytkowy most położony na wysokości 1496 m. n.p.m. w otoczeniu wzgórz oraz kaskadowo rozłożonych wodospadów. Dwie kolejki górskie wywożą turystów na punkt widokowy a następnie wyznaczona trasą docierają do Jeziora de Gaube (1725 m. n.p.m.), uroczo położonego wśród Pirenejów a w wodach jeziora odbija się najwyższy szczyt Pirenejów Pic de Vignernale (3298 m. n.p.m.). Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.
Dzień 5: Śniadanie, całodzienny wyjazd nad Ocean Atlantycki, do Kraju Basków, do miejscowości Biarritz – kurort położony przy plażach, spacer nad oceanem. Przejazd do miejscowości Saint Jean de Luz – promenada, port oraz zabytkowy Kościół św. Jana Chrzciciela. Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 6: Śniadanie, przejazd do Carcassonne – zwiedzanie średniowiecznego, warownego miasta (lista UNESCO) następnie przejazd do Avignon, zwiedzanie katedry, ogrody papieskie. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Grenoble.

Dzień 7: Po śniadaniu wyjazd do La Salette – Sanktuarium Matki Boże Saletyńskiej położone w Alpach na wysokości 1800 m. n.p.m., pobyt w sanktuarium, obiadokolacja i nocleg w okolicy Ars.

Dzień 8: Śniadanie, pobyt w sanktuarium, gdzie spoczywa św. Jan Maria Vianney- patron proboszczy (zwiedzanie również plebanii). Wyjazd w godzinach południowych, przejazd do Polski ok. 20 godz.
Dzień 9: Przyjazd do Polski w godzinach porannych.Cena obejmuje:

przejazd autokarem wg programu, 7 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota wycieczek zagranicznych, opieka duchowna, codzienna msza święta, ubezpieczenie NNW, KL, przelot samolotem


Cena nie obejmuje:

bilety wstępów oraz realizacja programu wraz z opłatami klimatycznymi, zestaw słuchawkowy podczas całej pielgrzymki, płatne obligatoryjnie u pilota w autokarze: 80 €/os.

obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.


Dopłata do pokoju 1 – osobowego (opcjonalnie) 600 PLN

UWAGA:
Wycieczka w Pireneje (Pont d’Espagne) jest warunkowana odpowiednimi warunkami pogodowymi podczas pobytu grupy w Lourdes.tERMIN:

16.08 - 24. 08.18

REZERWUJ

2780 zł