PRZEZ ALPY DO LOURDES

BARCELONA - CARCASSONNE - LOURDES – JASKINIE BETHARRAM – JURANCON – PIRENEJE PONT D’ESPAGNE ORAZ JEZIORO DE GAUBE – AVIGNON - LA SALETTE

Program pielgrzymki:

Dzień 1: Spotkanie na lotnisku w Wrocławiu o godz. 05.30, odprawa bagażowa i wylot o godz. 07.50 do Barcelony (Girona), przylot godz. 10.20, przejazd i zwiedzanie Barcelony: Rambla – główna ulica miasta z pomnikiem Krzystzofa Kolumba i portem, dzieła Antonio Gaudeigo (z zewnątrz): Casa Battlo, Casa Mila, Sagrada Familia oraz Wzgórze Monjuic: taras panoramiczny na Barcelonę, stadion olimpijski. Przejazd na obiadokolację i nocleg na wyrzeże Costa Brava/Maresme.

Dzień 2: Śniadanie, w godzinach południowych wyjazd do Lourdes z postojem w Carcassonne – zwiedzanie średniowiecznego, warownego miasta (lista UNESCO). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Lourdes.

Dzień 3: Śniadanie, pobyt w Lourdes, udział we mszy św., droga krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Górna, Krypta, Bazylika Różańca Świętego. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Bernadetty Soubirous, Młyn Bolly miejsce urodzenia i zamieszkania, Cachot – ciemnica, w której mieszkała rodzina Soubirous w czasie objawień, kościół parafialny gdzie ochrzczona została Bernadetta. O godz. 17.00 udział w procesji eucharystycznej z Błogosławieństwem Chorych, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 4: Śniadnie, pobyt w Lourdes, w godzinach południowych wyjazd na zwiedzanie Jaskiń Betharram - najpiękniejsze i najgłębsze we Francji jaskinie bogate w ciekawe formy stalaktytów, stalagmitów zwiedza się z przewodnikiem a dużą atrakcją jest przepłynięcie pod ziemia łódka oraz wyjazd na powierzchnie kolejką. Nastepnie przejazd do miejscowości Jurancon – słunące z produkcji słynnego wina produkowanego w cieniu Pirenejów. Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 5: Śniadanie, pobyt w Lourdes, w godzinach południowych wyjazd w Pireneje na wycieczkę krajobrazową do tzw. Pont d’Espagne – zabytkowy most położony na wysokości 1496 m. n.p.m. w otoczeniu wzgórz oraz kaskadowo rozłożonych wodospadów. Dwie kolejki górskie wywożą turystów na punkt widokowy a następnie wyznaczona trasą docierają do Jeziora de Gaube (1725 m. n.p.m.), uroczo położonego wśród Pirenejów a w wodach jeziora odbija się najwyższy szczyt Pirenejów Pic de Vignernale (3298 m. n.p.m.). Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 6: Śniadanie, przejazd do Avignon, zwiedzanie katedry, ogrody papieskie. Obiadokolacja i nocleg w okolicy La Salette.

Dzień 7: Po śniadaniu wyjazd do La Salette – Sanktuarium Matki BożeJ Saletyńskiej położone w Alpach na wysokości 1800 m. n.p.m., nawiedzenie sanktuarium, w godzinach południowych wyjazd na obiadokolację i nocleg przy granicy francusko – niemieckiej.

Dzień 8: Śniadanie, przejazd do Polski (podróż ok. 12 godzin). Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych.


Cena obejmuje:

  • przejazd autokarem wg programu, 7 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota wycieczek zagranicznych, ubezpieczenie NNW, KL, przelot samolotem

Cena nie obejmuje:

  • bilety wstępów oraz realizacja programu wraz z opłatami klimatycznymi, zestaw słuchawkowy podczas całej pielgrzymki, płatne obligatoryjnie u pilota w autokarze: 80 €/os.​​​​​​

UWAGA:

Wycieczka w Pireneje (Pont d’Espagne) jest warunkowana odpowiednimi warunkami pogodowymi podczas pobytu grupy w Lourdes.


tERMIN:

01.07 - 08.07.18

SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA

2650 zł