PRZEZ ALPY DO LOURDES

LOURDES – JASKINIE BETHARRAM – JURANCON – PIRENEJE PONT D’ESPAGNE - JEZIORO DE GAUBE - CARCASSONNE – BARCELONA - AVIGNON - LA SALETTE

Program pielgrzymki:


Dzień 1: Spotkanie na lotnisku w Krakowie, odprawa o godz. 05.30, wylot o godz. 07.40, w Lourdes o godz. 10.25. Zakwaterowanie od godz. 14.00, spacer do sanktuarium: udział we mszy św., droga krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Górna, Krypta, Bazylika Różańca Świętego. Obiadokolacja. Wieczorna procesja światła – modlitwa różańcowa. Nocleg.

Dzień 2: Śniadnie, pobyt w Lourdes, w godzinach południowych wyjazd na zwiedzanie Jaskiń Betharram - najpiękniejsze i najgłębsze we Francji jaskinie bogate w ciekawe formy stalaktytów, stalagmitów zwiedza się z przewodnikiem a dużą atrakcją jest przepłynięcie pod ziemia łódka oraz wyjazd na powierzchnie kolejką. Nastepnie przejazd do miejscowości Jurancon – słunące z produkcji słynnego wina produkowanego w cieniu Pirenejów. Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, pobyt w Lourdes, w godzinach południowych wyjazd w Pireneje na wycieczkę krajobrazową do tzw. Pont d’Espagne – zabytkowy most położony na wysokości 1496 m. n.p.m. w otoczeniu wzgórz oraz kaskadowo rozłożonych wodospadów. Dwie kolejki górskie wywożą turystów na punkt widokowy a następnie wyznaczona trasą docierają do Jeziora de Gaube (1725 m. n.p.m.), uroczo położonego wśród Pirenejów a w wodach jeziora odbija się najwyższy szczyt Pirenejów Pic de Vignernale (3298 m. n.p.m.). Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.
Dzień 4: Śniadanie, przejazd do Carcassonne – zwiedzanie średniowiecznego, warownego miasta (lista UNESCO) następnie w okolicę Barcelony na obiadokolację i nocleg.
Dzień 5: Śniadanie, zwiedzanie Barcelony: Rambla- główna ulica miasta z pomnikiem Krzysztofa Kolumba i portem, dzieła Antoniego Gaudeigo ( z zewnątrz): casa bathlo, casa Mila, Sagrada Familia. Przejazd na Wzgórze Montjuic- taras panoramiczny na Barceloną, stadion olimpijski. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 6: Śniadanie, przejazd do Avignon, zwiedzanie katedry, ogrody papieskie. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Grenoble.

Dzień 7: Po śniadaniu wyjazd do La Salette – Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej położone w Alpach na wysokości 1800 m. n.p.m., przejazd na obiadokolację i nocleg na trasie do granicy francusko – niemieckiej.

Dzień 8: Śniadanie, całodzienny powrót autokarem do Polski, przyjazd w godzinach póżnowieczornych


Cena obejmuje:

  • przejazd autokarem wg programu, 7 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota wycieczek zagranicznych, ubezpieczenie NNW, KL, przelot samolotem

Cena nie obejmuje:

  • bilety wstępów oraz realizacja programu wraz z opłatami klimatycznymi, zestaw słuchawkowy podczas całej pielgrzymki, płatne obligatoryjnie u pilota w autokarze: 80 €/os.​​​​​​

UWAGA:

Wycieczka w Pireneje (Pont d’Espagne) jest warunkowana odpowiednimi warunkami pogodowymi podczas pobytu grupy w Lourdes.


tERMIN:

01.07 - 08.07.18

OSTATNIE 2 MIEJSCA

2650 zł