WOKÓŁ PIRENEJÓW II

SAMOLOT


BARCELONA - MONTSERRAT – SARAGOSSA – PAMPELUNA - LOYOLA - OCEAN ATLANTYCKI: SAN SEBASTIAN, SAINT JEAN DE LUZ, BIARRITZ – LOURDES – JASKINIE BETHARRAM – JURANCON - CARCASONNE – BARCELONA


​​​​​Program pielgrzymki:

Dzień 1: Spotkanie na lotnisku w Warszawie o godz. 14.00, odprawa i wylot o godz. 16.10, przelot do Barcelony, przylot o godz. 19.15, transfer do hotelu, zakwaterowanie (bez obiadokolacji), nocleg.

Dzień 2: Śniadanie, przejazd do Barcelony: Sagrada Familia (z zewnątrz)- jeden z najważniejszych symboli miasta, przejazd na Plac Catalunya, spacer słynną ulicą La Rambla, uważaną za najpiękniejszą aleję świata, Pomnik Kolumba. Montjuic następnie przejazd na Montserrat - zwiedzanie Klasztoru OO. Benedyktynów oraz Sanktuarium Czarnej Madonny położonego na wzgórzu o wysokości ok. 1000 m n.p.m. z pięknym widokiem na całą okolicę. Obiadokolacja i nocleg na trasie do Saragossy.

Dzień 3: Śniadanie, przejazd do Saragossy – miajscowośc nad Rzeka Ebro, spacer po historycznym centrum do Bazyliki Nuestra Signora del Pilar. Budowla została wzniesiona w miejscu cudu z dnia 2 stycznia 40 r., kiedy Apostołowi Jakubowi ukazała się Matka Boża. Wnętrze kościoła kryje wspaniały ołtarz, malowidła Francisca Goi i XV-wieczną kaplicę z figurą Najświętszej Maryi Panny. Przejazd do Pampeluny- słynącej z corocznego święta Sanfermines, gonitwy byków ulicami miasta ku czci patrona św. Fermina. Wizyta na Plaza de Castillo
i Plaza Consistorial, przy którym stoi barokowy ratusz, z którego wystrzelona rakieta raz w roku symbolicznie daje początek świętu gonitwy byków. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie, przejazd do miejscowości Loyola – Sanktuarium św. Ignacego Loyoli następnie pobyt nad Oceanem Atlantyckim, w Kraju Basków w San Sebastian oraz Saint Jean de Luz – promenada, port oraz zabytkowy Kościół św. Jana Chrzciciela i do miejscowości Biarritz – kurort położony przy plażach, spacer nad oceanem. Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

Dzień 5: Śniadanie, pobyt w Lourdes: spacer do sanktuarium: droga krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Górna, Krypta, Bazylika Różańca Świętego, baseny do kąpieli. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Bernadety Soubirous, Młyn Bolly miejsce urodzenia i zamieszkania, Cachot – ciemnica, w której mieszkała rodzina Soubirous w czasie objawień, kościół parafialny gdzie ochrzczona została Bernadeta. O godz. 17.00 udział w procesji eucharystycznej z Błogosławieństwem Chorych, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 6: Śniadanie, pobyt w Lourdes, w godzinach południowych wyjazd na zwiedzanie Jaskiń Betharram - najpiękniejsze i najgłębsze we Francji jaskinie bogate w ciekawe formy stalaktytów, stalagmitów zwiedza się z przewodnikiem a dużą atrakcją jest przepłynięcie pod ziemia łódka oraz wyjazd na powierzchnie kolejką. Następnie przejazd do miejscowości Jurancon – słynące z produkcji słynnego wina produkowanego w cieniu Pirenejów. Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 7: Śniadanie, przejazd do Carcassonne – zwiedzanie średniowiecznego, warownego miasta (lista UNESCO). Obiadokolacja i nocleg na wybrzeżu hiszpańskim Costa Brava/Maresme.
Dzień 8: Śniadanie, wypoczynek nad Morzem Śródziemnym godzinach południowych transfer na lotnisko  Barcelona El Prat, wylot godz. 19.55, w Warszawie godz. 23.00.
Cena obejmuje:

  • przelot samolotem Warszawa – Barcelona - Warszawa, realizacja programu lokalnym autokarem, noclegi w hotelach (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota wycieczek zagranicznych, opieka duszpasterska oraz codzienna Msza św. w miejscach kultu na całej trasie, ubezpieczenie NNW, KL.


Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępów, opłaty klimatycznej, zestawu słuchawkowego podczas całej pielgrzymki - płatne obligatoryjnie u pilota w autokarze: 60 €/os.
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.


Dopłata do pokoju 1 – osobowego (opcjonalnie) 600 zł


​​​​​​​

TERMIN:

06.10 - 13.10.18  WOLNE 4 MIEJSCA

REZERWUJ

​​​​​​​3250 zł