WOKÓŁ PIRENEJÓW

​​​​​​​LOTNICZA


Kraków - Lourdes - Kraków

BARCELONA - MONTSERRAT – SARAGOSSA – PAMPELUNA - LOYOLA - OCEAN ATLANTYCKI: SAN SEBASTIAN, SAINT JEAN DE LUZ, BIARRITZ – LOURDES – JASKINIE BETHARRAM – JURANCON - CARCASONNE – BARCELONA

​​​​​​​


Program pielgrzymki:

Dzień 1: Spotkanie na lotnisku w Krakowie o godz. 18.00, odprawa i wylot o godz. 20.15, przelot do Barcelony, przylot o godz. 23,00, transfer do hotelu, zakwaterowanie (bez obiadokolacji), nocleg.

Dzień 2: Śniadanie, przejazd do Barcelony: Sagrada Familia (z zewnątrz)- jeden z najważniejszych symboli miasta, przejazd na Plac Catalunya, spacer słynną ulicą La Rambla, uważaną za najpiękniejszą aleję świata, Pomnik Kolumba. Montjuic nastepnie przejazd na Montserrat - zwiedzanie Klasztoru OO. Benedyktynów oraz Sanktuarium Czarnej Madonny położonego na wzgórzu o wysokości ok. 1000 m n.p.m. z pięknym widokiem na całą okolicę. Obiadokolacja i nocleg na trasie do Saragossy.

Dzień 3: Śniadanie, przejazd do Saragossy – miajscowość nad Rzeka Ebro, spacer po historycznym centrum do Bazyliki Nuestra Signora del Pilar. Budowla została wzniesiona w miejscu cudu z dnia 2 stycznia 40 r., kiedy Apostołowi Jakubowi ukazała się Matka Boża. Wnętrze kościoła kryje wspaniały ołtarz, malowidła Francisca Goi i XV-wieczną kaplicę z figurą Najświętszej Maryi Panny. Przejazd do Pampeluny- słynącej z corocznego święta Sanfermines, gonitwy byków ulicami miasta ku czci patrona św. Fermina. Wizyta na Plaza de Castillo i Plaza Consistorial, przy którym stoi barokowy ratusz, z którego wystrzelona rakieta raz w roku symbolicznie daje początek świętu gonitwy byków. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie, przejazd do miejscowości Loyola – Sanktuarium św. Ignacego Loyoli następnie pobyt nad Oceanem Atlantyckim, w Kraju Basków w San Sebastian oraz Saint Jean de Luz – promenada, port oraz zabytkowy Kośćiół św. Jana Chrzciciela i do miejscowości Biarritz – kurort położony przy plażach, spacer nad oceanem. Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

Dzień 5: Śniadanie, pobyt w Lourdes, spacer do sanktuarium, droga krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Górna, Krypta, Bazylika Różańca Świętego, baseny do kąpieli. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Bernadety Soubirous, Młyn Bolly miejsce urodzenia i zamieszkania, Cachot – ciemnica, w której mieszkała rodzina Soubirous w czasie objawień, kościół parafialny gdzie ochrzczona została Bernadeta. O godz. 17.00 udział w procesji eucharystycznej z Błogosławieństwem Chorych, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 6: Śniadanie, pobyt w Lourdes, w godzinach południowych wyjazd na zwiedzanie Jaskiń Betharram - najpiękniejsze i najgłębsze we Francji jaskinie bogate w ciekawe formy stalaktytów, stalagmitów zwiedza się z przewodnikiem a dużą atrakcją jest przepłynięcie pod ziemia łódka oraz wyjazd na powierzchnie kolejką. Następnie przejazd do miejscowości Jurancon – słynące z produkcji słynnego wina produkowanego w cieniu Pirenejów. Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 7: Śniadanie, przejazd do Carcassonne – zwiedzanie średniowiecznego, warownego miasta (lista UNESCO). Obiadokolacja i nocleg na wybrzeżu hiszpańskim Costa Brava/Maresme.
Dzień 8: Śniadanie, w godzinach południowych transfer na lotnisko w Barcelonie, wylot godz. 17.00, w Krakowie godz. 19.50.Cena obejmuje:

  • przelot samolotem Kraków – Barcelona – Kraków, realizacja programu lokalnym autokarem, noclegi w hotelach (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota wycieczek zagranicznych, opieka duszpasterska oraz codzienna Msza św. w miejscach kultu na całej trasie, ubezpieczenie NNW, KL


Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępów, opłaty klimatycznej, zestawu słuchawkowego podczas całej pielgrzymki - płatne obligatoryjnie u pilota w autokarze: 60 €/os.
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.


Dopłata do pokoju 1 – osobowego (opcjonalnie) 600 zł


TERMIN:

28.04 - 05.05.18

REZERWUJ

3290 zł

18.08 - 25.08.18

REZERWUJ

3290 zł

08.09 - 15.09.18

REZERWUJ

3290 zł

13.10 - 20.10.18

REZERWUJ

3290 zł