LOURDES I PIĘKNO REGIONU II


​​​​​​​Warszawa - Lourdes - Warszawa

LOURDES – JASKINIE BETHARRAM – JURANCON – OCEAN ATLANTYCKI BIARRITZ I SAINT JEAN DE LUZ - PIRENEJE PONT D’ESPAGNE

opieka duszpasterska oraz codzienna Msza św. w miejscach kultu na całej trasie, Program pielgrzymki:

Dzień 1: Spotkanie na lotnisku w Warszawie o godz. 04.30, odprawa i wylot o godz. 06.30, w Toulouse o godz. 09.15, transfer do hotelu (ok. 2 godziny), złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu w hotelu. Spacer do sanktuarium: droga krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Górna, Krypta, Bazylika Różańca Świętego. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Bernadety Soubirous, Młyn Bolly miejsce urodzenia i zamieszkania, Cachot – ciemnica, w której mieszkała rodzina Soubirous w czasie objawień, kościół parafialny gdzie ochrzczona została Bernadetta. O godz. 17.00 udział w procesji eucharystycznej z Błogosławieństwem Chorych, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 2: Śniadanie, pobyt w Lourdes, w godzinach południowych wyjazd na zwiedzanie Jaskiń Betharram - najpiękniejsze i najgłębsze we Francji jaskinie bogate w ciekawe formy stalaktytów, stalagmitów zwiedza się z przewodnikiem, a dużą atrakcją jest przepłynięcie pod ziemia łódka oraz wyjazd na powierzchnie kolejką. Następnie przejazd do miejscowości Jurancon – słynące z produkcji słynnego wina produkowanego w cieniu Pirenejów. Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, pobyt w Lourdes, o godz. 17.00 udział w procesji eucharystycznej z Błogosławieństwem Chorych, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 4: Śniadanie, całodzienny wyjazd nad Ocean Atlantycki, do Kraju Basków, do miejscowości Biarritz – kurort położony przy plażach, spacer nad oceanem. Przejazd do miejscowości Saint Jean de Luz – promenada, port oraz zabytkowy Kościół św. Jana Chrzciciela. Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 5: Śniadanie, pobyt w Lourdes, o godz. 17.00 udział w procesji eucharystycznej z Błogosławieństwem Chorych, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 6: Śniadanie, pobyt w Lourdes, w godzinach południowych wyjazd w Pireneje na wycieczkę krajobrazową do tzw. Pont d’Espagne – zabytkowy most położony na wysokości 1496 m. n.p.m. w otoczeniu wzgórz oraz kaskadowo rozłożonych wodospadów. Dwie kolejki górskie wywożą turystów na punkt widokowy a następnie wyznaczona trasą docierają do Jeziora de Gaube (1725 m. n.p.m.), uroczo położonego wśród Pirenejów a w wodach jeziora odbija się najwyższy szczyt Pirenejów Pic de Vignernale (3298 m. n.p.m.). Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.
Dzień 7: Śniadanie, pobyt w Lourdes, o godz. 17.00 udział w procesji eucharystycznej z Błogosławieństwem Chorych, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.
Dzień 8: Śniadanie w formie pakietu, transfer na lotnisko w Toulouse o godz. 05.00, odprawa i wylot godz. 09.40, w Warszawie o godz. 12.25.Cena obejmuje:

  • przelot samolotem Warszawa – Toulouse - Warszawa, realizacja programu lokalnym autokarem, noclegi w hotelach (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota wycieczek zagranicznych, opieka duszpasterska oraz codzienna Msza św. w miejscach kultu na całej trasie, ubezpieczenie NNW, KL.

Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępów, opłaty klimatycznej, zestawu słuchawkowego podczas całej pielgrzymki - płatne obligatoryjnie u pilota w autokarze: 80 €/os.
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.

UWAGA:
Wycieczka w Pireneje (Pont d’Espagne) jest warunkowana odpowiednimi warunkami pogodowymi podczas pobytu grupy w Lourdes.

TERMIN:

29.04 - 06.05.18

REZERWUJ

3590 zł

05.08 - 12.08.18

REZERWUJ

3590 zł

09.09 - 16.09.18

REZERWUJ

3590 zł

14.10 - 21.10.18

REZERWUJ

3590 zł